Historia marki Kahles

Kahles to renomowany producent urządzeń optycznych. To, co wyróżnia tą markę to ponad 120 letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji lunet celowniczych, wykorzystywanych na rynku łowieckim. To jeden z najstarszych i nadal działających producentów lunet. Z ich produktów korzysta wiele doświadczonych myśliwych i strzelców sportowych. Firma produkuje także słynne lunety kahles, lornetki, dalmierze oraz celowniki. Przedsiębiorstwo Kahles produkuje swoje przedmioty z ogromną pasją dla wielkich pasjonatów łowiectwa i strzelectwa sportowego.

Lunety kahles i inne produkty tej marki – główne cechy

To, czym charakteryzują się lunety kahles oraz inne produkty myśliwskie tej marki to bezkompromisowe ukierunkowanie na funkcjonalność, niezawodność, obsługę oraz estetykę. Przedmioty Kahles są doskonałym narzędziem do polowania. Ponadto zostały także opracowane po to, by wesprzeć ambitnych strzelców w osiągnięciu jak najwyższej wydajności i rozszerzeniu indywidualnych limitów. Cechuje ich zachwycająca perfekcja, intuicyjna i prosta obsługa oraz ergonomiczny design. Dzięki tym cechom podczas zawodów czy polowań można skupić się na tym, co w danym momencie jest najistotniejsze.

Historia marki Kahles

Historia pasji i sukcesu

Firma powstała w 1898 roku kiedy Karl Robert Kahles połączył firmę Simon Plossl z warsztatem opto-mechanicznym Karla Fritscha w Wiedniu, tworząc markę Kahles. W 1900 firma ta wypuściła lunetę TELORAR w pięciu różnych powiększeniach. Dzięki swej precyzyjności i dokładności uzyskały uznanie myśliwych na całym świecie. W ofercie znajdowały się także lornetki i teleskopy do obserwacji astronomicznych. W 1908 roku po nagłej śmierci właścicieli, władzę objęli synowie Ernst i Karl Kahles. Bracia powiększyli dotychczasowy asortyment. Ich słynne lunety MIGNON wykorzystywane są po dzień dzisiejszy przez wielu myśliwych. W 1926 roku wypuszczona została pierwsza luneta z serii Helia, która cechowało szerokie pole widzenia. W 1939 roku na Kahles został nałożony reżim gospodarczy w celu produkcji wojskowych dla „Wehrmachtu”. Tamtejsze wyroby zostały oznakowane symbolem „CAD”. W czasie wojny firma mocno ucierpiała.

W 1945 jej odbudowy podjął się Friedrich Kahles III. Z zawodu był fizykiem, specjalizującym się w produkcji lunet karabinowych. Jego aktywność na nowo przywróciła Kahles w czasy świetności. 1949 roku została opracowana jedna z lunet karabinowych o zmiennej mocy. 1960 jako piersi w historii zasłynęli z produkcji wodoszczelnej lunety celowniczej, wykorzystując do uszczelniania o-ringi. W tych czasach została unowocześniona seria Helia i powstała Helia Super. 1972 Kahles stał się producentem lunet celowniczych, który w produkcji seryjnej wprowadził wielowarstwowe powłoki na wszystkich granicach powietrze-szkło. Powłoka AMV umożliwiła przepuszczalność światła na poziomie 90%. W rocznicę 100-lecia istnienia firmy ukazała się nowa seria Helia Compacts. W 2000 roku pojawiła się nowa linia lornetek, która cechowała się doskonałymi parametrami optycznymi. W 2005 światło dzienna ujrzała seria Helia CS z innowacyjną regulacji wysokości multizero. 2007 rok to pojawienie się nowoczesnej podświetlanej siatki celowniczej.