Trendy łazienkowe w 2019 roku

Obecne trendy ulegają zmianom, odchodzi się od łazienek, urządzonych w skandynawskim klimacie. Podobnie jest z neutralnymi kolorami, które zostają zastąpione bardziej wyrazistymi barwami. Minimalizm dekoracyjny ustępuje spektakularnym dodatkom i modnej armaturze.

Najmodniejsza kolorystyka

Obecnie w modzie łazienkowej króluje czerń, co ciekawe matowa. Zastąpiła ona niezawodną przez ostatnie lata biel. Bardzo często czerń wykorzystywana jest w płytkach, przypominając płytę kamienną, która jawi się tak, jakby była cała z marmuru. Takie zastosowanie stwarza bardzo klimatyczną przestrzeń. By uniknąć zmniejszenia optycznego kolorem czarnym, wykorzystuje się ją tylko na jednej ścianie, bądź za pomocą unikatowych dodatków czy też armatury. Bardzo modnymi płytkami są te, które posiadają delikatne żyłkowania w jasnym kolorze. Osoby, którym do czerni zbyt daleko, ale mimo wszystko chcą urządzić swoją łazienkę z obecnymi trendami mogą wykorzystać pastele. Kolorem wiodącym w trendzie jest Living Coral. Jego zastosowanie tworzy bardzo przyjemne i komfortowe wnętrze. Zaleca się wykorzystać go w dekorze, dodatkach, oświetleniu lub tekstyliach. Do przełamania tego koloru warto wprowadzić bardziej subtelne płytki. Takie połączenie sprawi, iż jej użytkownik poczuje się blisko natury.

Trendy łazienkowe w 2019 roku

Eklektyczne wnętrze

Niewątpliwie zastosowanie eklektyzmu jest bardzo na czasie. Wymaga on bardzo przemyślanego zastosowania, tak by nie powstało zbyt wielkie zamieszanie przestrzenne. By uzyskać styl eklektyczny trzeba zsynchronizować tradycyjne materiały z nowoczesnymi, co stworzy bardzo nietypową przestrzeń. Czasami wystarczy niewiele, np. zastosować armaturę w poprzedniego wieku czy też wykorzystać płytki o bardzo nieoczywistym wyglądzie. Często takiego charakteru nadaje wanna wolnostojąca, często w stylu vintage lub umywalka nablatowa.

Pora na złote akcesoria

Łazienkowym trendem w 2019 roku są złote dodatki. Bardzo efektownie wyglądają z zestawionym kolorem czarnym. Najczęściej po ten trend sięgają osoby, którym marzy się styl glamour. Bardzo ładnie pasuje także do białego kamienia, które stwarzają bardzo wytworny wygląd. Warto pamiętać, że w podążaniu za trendami należy kierować się własnym komfortem, szczególnie podczas aranżacji własnej łazienki.