Wynajmij samochód i zwiedzaj Warszawę!

Niezależnie od tego, czy lubisz muzykę klasyczną, czy interesujesz się nauką, historią lub sztuką, Warszawa ma naprawdę wiele do zaoferowania. Odrodziła się kilkukrotnie, powstając jak feniks z popiołów. Będąc w stolicy Polski, nie możesz pominąć Starego Miasta.

Pałac Kultury i Nauki

Został zbudowany w 1955 roku. Dzieli mieszkańców Warszawy na tych, którzy go nie cierpią i tych, którzy nauczyli się żyć w jego obecności. Ten „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego” podarowany przez samego Józefa Stalina, stał się jednym z najpopularniejszych symboli miasta. Znajduje się w nim kino, basen, cztery muzea, cztery teatry, kawiarnie i bary. Warto skorzystać z tarasu na 30 piętrze. Roztacza się z niego imponujący widok na panoramę miasta.

Wynajmij samochód i zwiedzaj Warszawę!

Stare Miasto

Znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zostało całkowicie odbudowane po II wojnie światowej, oparte przede wszystkim na XVIII-wiecznych obrazach włoskiego malarza Canaletta. W samym centrum znajduje się Rynek z restauracjami i kawiarniami. Strzeżony jest przez warszawską syrenkę. Będąc w okolicy, powinieneś zobaczyć Katedrę Św. Jana i Barbakan. Na pewno spodobają Ci się też malownicze, kręte uliczki.

Zamek Królewski

W XVI-XVIII wieku był siedzibą królów. Obecnie znajduje się tu muzeum. Możesz tutaj zobaczyć wyjątkowe antyki i dzieła sztuki. Nadal możesz podziwiać wiele oryginalnych szczegółów. Przechowywane były w bezpiecznym miejscu podczas II wojny światowej. Decyzja o odbudowie zamku zapadła w 1971 roku. Na uwagę zasługuje m.in. Sala Balowa, Sala Tronowa i Sala Marmurowa.

Muzeum Warszawy

Znajduje się na Starym Mieście, w okolicach Rynku. Zostało ponownie otwarte w 2011 roku. Składa się z 11 zmodernizowanych kamienic. Główna wystawa nosi nazwę “Rzeczy Warszawskie”. Możesz tu również zobaczyć wystawy czasowe. Muzeum organizuje też warsztaty i specjalne wycieczki. To świetny punkt wyjścia dla tych, którzą chcą dowiedzieć się o burzliwej i fascynującej historii Warszawy.

Muzeum Narodowe

Jeśli interesujesz się sztuką, koniecznie wybierz się do Muzeum Narodowego. Znajdziesz w nim wyjątkowe dzieła polskiego i europejskiego malarstwa od średniowiecza do współczesności. Możesz tutaj zobaczyć m.in. obrazy Jana Matejki i Józefa Chełmońskiego. Muzeum słynie również z niezwykle ciekawych wystaw czasowych. 

Wynajmij samochód i zwiedzaj Warszawę!

Jak wybrać najlepsze auto w wypożyczalni?

Wybierając auto w wypożyczalni, zastanów się, jakie są Twoje potrzeby i oczekiwania. Ważne są nie tylko walory estetyczne, ale również funkcjonalność i praktyczność. Zastanów się, czy będziesz podróżował sam, czy w gronie przyjaciół lub znajomych. Sprawdź, jaki bagaż musisz włożyć do samochodu. 

Decydując się na wynajem samochodu, odpowiedz sobie jeszcze na kilka pytań:

  • Na jak długo chcesz go wynająć?
  • Czy zamierzasz pokonywać krótkie, czy dalekie dystanse?
  • Czy będziesz jeździł przede wszystkim po mieście, czy raczej poza nim?
  • Czy zależy Ci na tym, aby był oszczędny i ekonomiczny?
  • Jaki poziom komfortu ma zapewnić?

Wybierając auto, zwróć również uwagę na ilość spalanego paliwa i wyposażenia. Koniecznie sprawdź stan techniczny i wizualny pojazdu.

Partnerem tekstu jest Express - rent a car Warszawa.