Polskie marki na rynku światowym

Korzystając na co dzień z różnych produktów nie zastanawiamy się skąd one pochodzą. Zwykle nauczeni doświadczeniem jesteśmy w stanie wskazać, że zapewne pochodzą z krajów azjatyckich, gdyż większość rzeczy jakie posiadamy oznaczone jest grawerem „Made in China”. Rzadkością są towary, które zostały wyprodukowane w Europie. Na szczęście jest kilka Polskich marek, które na rynku światowym są cenione i dobrze znane.

CCC posiada sklepy w 14 krajach

CCC to znana wszystkim firma, zajmująca się sprzedażą detaliczną oraz produkcją obuwia, zatrudniająca ponad 7 000 pracowników. Posiada 700 punktów sprzedażowych umiejscowionych w różnych centrach i galeriach handlowych w 14 krajach. Oprócz Polski należą do nich także Węgry, Słowacja, Czechy, Austria, Słowenia, Turcja, Niemcy, Rosja, Ukraina, Rumunia oraz Kazachstan. CCC posiada własną fabrykę butów skórzanych. Roczne saldo sprzedaży sięga ponad 25 milionów par butów

Polskie marki na rynku światowym

CD Project

To znana polska firma, która słynie z produkcji gier komputerowych na całym świecie. Studio CD Project RED zasłynęło z produkcji gier, które zostały oparte na serii powieści o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Gra ta została doskonale przyjęta, jej sprzedaż wynosiła ponad 6 milionów egzemplarzy. Firma ta znana jest nie tylko z produkcji gier, ale także w 2008 roku zdecydowała się na uruchomienie anglojęzycznego serwisu GOG.com, który zajmuje się sprzedażą ponad 800 gier komputerowych. Klienci tego serwisu to głównie użytkownicy pochodzący ze Stanów Zjednoczonych oraz Europy Zachodniej.

Inne popularne polskie marki na świecie

Do grupy polskich firm, robiących karierę poza granicą państwa należy Drutex, firma produkująca siatki ogrodzeniowe, druty i wyroby z drutu. Fakro to kolejna firma działająca na arenie międzynarodowej. Zajmuje się produkcją okien dachowych. Gino Rossi to ceniona krajowa marka działająca w segmencie produkcji i sprzedaży obuwia oraz akcesoriów najlepszej jakości. W kręgu polskich producentów, aktywnie działających za granicą znajduje się INGLOT, LPP, MOKATE, KROSS, PESA, OKNOPLAST, NOWY STYL, SOLARIS czy 4F.