Najefektowniejsze Polskie hotele

Zwykle wybierając hotel kierujemy się ich komfortem. Na rynku Polskim znajduje się wiele hoteli, które nie tylko słyną z idealnego miejsca do relaksu, ale także niejednokrotnie stanowią dzieło architektoniczne. Perspektywy dla polskiego hotelarstwa są optymistyczne, ponieważ wciąż brakuje wystarczającej ilości miejsc dla turystów, pragnących eksplorować nasz kraj. Warto zwrócić uwagę nie tylko na komfort, ale także na wystrój danego hotelu.

Wyjątkowa sieć hoteli

Sieci hotelowe zwykle powiązane są ze stałym schematem, wszędzie, gdziekolwiek położone prezentują się podobnie. Wyjątkiem w tej regule są hotele sieci Puro. Obecnie w ich skład wchodzą hotele we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Gdańsku. Planowane jest powstanie kolejnych w Łodzi, Warszawie oraz w żydowskiej dzielnicy Krakowa: na Kazimierzu. To, co odróżnia od siebie te hotele to ich wystrój, zarówno wewnętrzny oraz zewnętrzny. Hotele te tworzone są w obiektach staromiejskich, stąd ich wygląd musi być dostosowany do otaczającej lokalizacji oraz podporządkowany pod zabytkowe wytyczne od konserwatorów. Budynki tej sieci wyglądają tak samo jak sąsiednie budynki tak, by wpasować się w ich klimat i charakter. Wszystkie powstałe hotele sieci Puro stanowią wyjątkowe przykłady współczesnej architektury.

Najefektowniejsze Polskie hotele

Niespotykany hotel w Łodzi

Andel’s Hotel to hotel dedykowany dla osób, wyszukujących nowoczesnych wnętrz jak i tych, zainteresowanych architekturą przemysłową. Powstał on w wyjątkowym miejscu, a mianowicie w dawnej przędzalni fabryki włókienniczej Izraela Poznańskiego. Za projekt elewacji budynku przy ulicy Ogrodowej odpowiadali architekci z biura OP Architekten – Wojciecha Popławskiego i Andrzeja Orlińskiego. Podeszli oni bardzo profesjonalnie do budynku, zachowując jego charakter i styl. Wnętrze zostało zaprojektowane przez duet Jestico + Whiles z Londynu, w którym wykorzystano nowoczesne rozwiązania i wyjątkowe pomysły. Odwiedzający zwykle zapamiętują hotel głównie z ogromnego holu, powyżej którego znajdują się galerie wyższych kondygnacji oraz przeszklony basen na samym szczycie.