Największe trendy w wyposażeniu łazienek

Urządzając swoją łazienkę coraz częściej kierujemy się aktualnymi trendami. To dobra decyzja, jeśli zależy nam na uzyskaniu efektu modnej i funkcjonalnej łazienki, z której będziemy korzystali z prawdziwą przyjemnością. Trendy zmieniają się z roku na rok jednak zaobserwować można pewne ponadczasowe tendencje, które będą na topie zarówno teraz, jak i za kilka lat. Jakie największe trendy w wyposażeniu łazienek warto wcielić w życie w najbliższym czasie?

Nowoczesna i klasyczna czerń zawsze w modzie

Jeszcze kilkanaście lat temu łazienka większości z nas kojarzyła się z pomieszczeniem utrzymanym w jasnych barwach. Wśród mebli i armatury łazienkowej dominowała klasyczna biel, która pozwalała podkreślić schludny i minimalistyczny charakter tego pomieszczenia. Dziś tradycyjna biel ustępuje jednak miejsca swojemu przeciwieństwu, czyli nowoczesnej i eleganckiej czerni. W tym kolorze mogą być utrzymane zarówno płytki, jak i pozostałe wyposażenie łazienek. Zwolennicy bardziej klasycznych rozwiązań mogą natomiast postawić na jedną ścianę w czarnym kolorze.

Czerń w łazience prezentuje się niezwykle nowocześnie, schludnie i estetycznie. Wybierając ją na dominującą barwę warto jednak pamiętać o tym, że ciemna kolorystyka optycznie pomniejsza pomieszczenie. Z tego powodu czerń najlepiej sprawdzi się w większych i przestronnych łazienkach, które nie zostaną nadmiernie przytłoczone ciemną kolorystyką. Nie oznacza to jednak, że posiadacze małych łazienek muszą rezygnować z elegancji oferowanej przez czerń! Doskonałym rozwiązaniem dla nich okażą się bowiem czarne dodatki, które pozwolą nadać pomieszczeniu nowoczesnego i eleganckiego charakteru.

Największe trendy w wyposażeniu łazienek

Oryginalne i dekoracyjne płytki 3D do łazienki

Jednym z największych trendów ostatnich lat są nowoczesne płytki 3D. Są to specjalnie wykonane płytki łazienkowe, które załamują światło, przez co pozwalają nadać pomieszczeniu luksusowego i ekskluzywnego charakteru. Płytki występują w zróżnicowanej kolorystyce, wzorach oraz rozmiarach, dzięki czemu mogą być dopasowane do każdej łazienki oraz projektu. Najlepiej sprawdzą się jednak w pomieszczeniach oświetlonych światłem LED-owym, które będzie skierowane bezpośrednio na ich powierzchnię.

Płytki łazienkowe mogą być dowolnie ułożone i skomponowane. Szczególną popularnością cieszy się obecnie łączenie ze sobą różnych kolorów oraz faktur płytek, co pozwala na stworzenie unikalnego i niepowtarzalnego wystroju w pomieszczeniu. W ostatnich latach szczególną popularność zyskuje także zestawianie ze sobą różnych kolorów i rozmiarów płytek, które właściwie zrealizowane może przynieść naprawdę niesamowite efekty końcowe.

Podczas wizyty w sklepie oferującym wyposażenie łazienek warto zwrócić uwagę również na nowoczesne płytki w kształcie plastra miodu. Stanowią one doskonałą alternatywę dla klasycznych kwadratowych i prostokątnych płytek łazienkowych oraz pozwalają na nadanie wnętrzu zupełnie nowego i niepowtarzalnego wyglądu. Tego typu płytki sprawdzą się nie tylko umieszczone na ścianie, gdyż mogą być wykorzystane do dekoracji podłogi w łazience.