Pandemia Koronawirusa przeniosła świat do Internetu

Z powodu zamknięcia granic i konieczności społecznej kwarantanny świat musiał się zatrzymać. Praktycznie wszystkie obszary życia ludzkiego zamarły na chwilę. Wyjątek stanowi Internet, to miejsce, w które COVID-19 nie ma racji bytu.

Odwrócenie świata o 180 stopni

Wieści o koronawirusie pojawiły się na świecie pod koniec ubiegłego roku. Nikt nie przypuszczał, że przedostanie się on tak szybko również w inne rejony globu. W Europie po raz pierwszy pojawił się w lutym, w Mediolanie podczas trwania popularnego na całym świecie Tygodnia Mody, na którym pojawiają się najbardziej znane marki modowe i cały świat mody. Tegoroczna edycja Milan Fashion Week bardzo ucierpiała z powodu pojawienia się wirusa na świecie. Giorgio Armani postanowił, że jego pokaz odbędzie się za zamkniętymi drzwiami, gdzie na wybiegu znajdować się będą tylko i wyłącznie modelki, a pokaz będzie transmitowany online. To był pierwszy w historii mody pokaz, odbywający się bez udziału widowni.

Pandemia Koronawirusa przeniosła świat do Internetu

Wydarzenia odbywające się w Internecie

Epidemia spowodowała, że większość masowych wydarzeń przenoszonych jest do Internetu. Przykładem tego typu przedsięwzięcia jest chiński projektant Mario Tsai, który przeniósł do sieci swoje własne ekspozycje, kreując wirtualne showroomy, które pojawiły się w zastępstwie za pokazy, odbywające się w tradycyjnej formie. Takie decyzje zostały podjęte także przez  włoską firmę SLAMP, która zajmuje projektowaniem oświetlenia. Swe propozycje, które miały zostać zaprezentowane na targach we Frankfurcie Light + Building przedstawili w formie webinarów z najnowszą kolekcją. Wiele wydarzeń zostało odwołanych z powodu pandemii, niektóre z nich zdecydowały się tylko i wyłącznie na relacjonowanie przez Internet ceremonii rozdania nagród. Tak było w przypadku NYCxDESIGN oraz Geneva Motor Show. Tegoroczne Złote Maliny zostały przeniesione na transmisję ukazywaną przez platformę YouTube. To kontrowersyjne wydarzenie, które wręcza nagrody za najgorsze kreacje filmowe oraz filmy minionego roku. Pandemia spowodowała, że przez Internet odbywa się praktycznie wszystko, począwszy od edukacji, wizytach w muzeum czy obecności na koncertach.