Jak zorganizować ciekawą imprezę integracyjną?

Coraz więcej firm organizuje imprezy integracyjne. Są doskonałą okazją do lepszego poznania koleżanek i kolegów z pracy. Dzięki nim można dowiedzieć się więcej nie tylko o sobie, ale też o znajomych z pracy. Tego typu impreza może być też formą podziękowania zespołowi za świetne wyniki. Zwiększa motywację do dalszego działania. Poprawia atmosferę w pracy i wzajemną komunikację. Zobacz, na co warto zwrócić uwagę, aby impreza naprawdę się udała.

Cel imprezy

Najpierw dokładnie określ cel imprezy. Zastanów się, kogo chcesz zaprosić i czemu ma ona służyć. Pamiętaj, że inaczej musisz podejść do organizacji wyjazdu motywacyjnego lub integracyjnego, a inaczej do gali, balu albo szkolenia. Dlatego, zanim przystąpić do przygotowań, skonkretyzuj cel. 

Jeśli zamierzasz zorganizować imprezę motywacyjną lub integracyjną, wybierz miejsce poza pracą. W nowym otoczeniu pracownicy poczują się swobodniej. Mogą wtedy ujawnić nowe, ciekawe cechy osobowości i podzielić się swoimi zainteresowaniami. Czasami może się okazać, że niepozorny pracownik tak naprawdę ma zdolności przywódcze. Wtedy w przyszłości warto będzie mu powierzyć nowe obowiązki.

Jak zorganizować ciekawą imprezę integracyjną?

Zabawy zespołowe

Jeśli chcesz lepiej poznać swoich pracowników, wprowadź odpowiednie gry i zabawy. Nie tylko bawią i odstresowują, ale też uczą. Członkowie zespołu stają się bardziej otwarci i komunikatywni. Nabierają wzajemnego zaufania, co przyda się im na co dzień. 

Niektóre firmy organizują zajęcia taneczne, plastyczne lub muzyczne. Inne decydują się na mecz piłki nożnej lub siatkówki albo wyścigi quadów. Dużą popularnością cieszy się też paintball.  Takie zabawy wspaniale jednoczą wszystkich członków grupy. Wprowadzają też doskonałą atmosferę. 

Wielu osobom impreza integracyjna nadal kojarzy się z piwem, kręgielnią lub bilardem. Jednak wcale nie musisz wybierać tradycyjnego scenariusza. Postaw na dobrą zabawę. Możesz m.in. zorganizować event tematyczny. Jeśli prowadzisz firmę motoryzacyjną, transportową lub logistyczną, koniecznie zastanów się nad imprezą motoryzacyjną. Możesz zabrać pracowników na tor wyścigowy lub rajd samochodami off-road. To wspaniała okazja na dodatkowy zastrzyk adrenaliny i niezapomniane emocje.

Jak zorganizować ciekawą imprezę integracyjną?

Gdzie warto zorganizować imprezę integracyjną?

Tradycyjna zabawa odbywa się w pubie. Warto jednak wykazać się kreatywnością. Możesz wybrać wyjazd w góry, na Mazury lub nad morze. Na ostateczną decyzję duży wpływ ma budżet. Dlatego zastanów się, jaką kwotę możesz przeznaczyć. 

Ciekawym miejsce na imprezę może być park rozrywki. Spodoba się wszystkim miłośnikom adrenaliny i mocnych wrażeń. Warto jednak wybrać park oferujący zarówno bezpieczne, jak i ekstremalne atrakcje. Wtedy każdy znajdzie coś dla siebie.

Możesz też zorganizować imprezę w Bieszczadach. Wyjazd firmowy przyczyni się do wydajnej i bezproblemowej współpracy. Dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe, wyprawy offroad, gry i zabawy na świeżym powietrzu, a także zjazdy na linie,  wieczory przy ognisku oraz paintball. Wyjątkowa kolejka w Bieszczadach na pewno spodoba się wszystkim pracownikom. Ciuchcia ma ponad 100 lat. Można się nią przejechać o każdej porze roku.