3 Biznesy, które będą modne w 2020 roku

Rok 2020 to kolejny rok w biznesie, po którym oczekiwane są duże zmiany oraz odkrywanie nowych biznesów. Planując karierę zawodową lub biznes warto zapoznać się z kilkoma dziedzinami, które wyglądają niezwykle obiecująco i w 2020 roku mogą okazać się niezwykle intratne.

3 Biznesy, które będą modne w 2020 roku

 

Opieka zdrowotna i służba zdrowia

Pierwszym i nieco zaskakującym wyborem jest opieka zdrowotna oraz ogólnie pojmowana medycyna. Choć jej stan w Polsce często pozostawia wiele do życzenia, popyt na specjalistów z tej branży będzie z pewnością duży. Starzejące się społeczeństwo, szybki tryb życia czy odpływ specjalistów za granicę powoduje, że osoby posiadające odpowiednie wykształcenie mogą wybierać spośród wielu ofert pracy. W Polsce powstaje też coraz więcej nowoczesnych ośrodków oraz prywatnych punktów medycznych, dlatego też na profesje medyczne z pewnością w 2020 popyt będzie niezwykle duży. Obecnie istnieje też wiele szkół, w których oferowane są preferencyjne warunki nauki lub wręcz są oferowane stypendia za samą chęć uczenia się w tym zawodzie. Duży popyt będzie zatem pomagał otworzyć własny biznes medyczny.

 

Programiści

Programiści to od lat “zawód przyszłościowy” co zdaje się potwierdzać ogólny trend. W 2020 roku również powstawać będą nowe firmy IT oraz wiele stanowisk pracy. Polska to też miejsce innowacji np. Krakowski rynek IT, na którym tworzy się wiele ciekawych — globalnych projektów i na którym istnieje spory popyt na pracowników. Obecnie wiele dziedzin naszego życia oraz urządzeń opiera się właśnie na sztucznej inteligencji oraz programowaniu - od kasowników i biletomatów po specjalistyczne urządzenia medyczne.

 

Zielona energia

Przyszłościowym biznesem, który może być również biznesem roku 2020, jest zielona energia. Obecnie istnieje coraz mocniejszy trend dbania o środowisko, a co za tym idzie wdrażanie nowych technologii np. pozyskiwania energii czy zarządzania domami. W myśl tego trendu warto rozpocząć działanie biznesowe w tym kierunku, gdyż w 2020 roku może okazać się on strzałem w dziesiątkę. Obecnie istnieje też wiele programów rządowych oraz komercyjnych, które zachęcają wręcz do zakupu i wymiany wielu i urządzeń. Warto zatem wykorzystać fakt dużego popytu i stworzyć biznes o takim profilu.