Ranking najlepszych aplikacji na telefon

Ogromny wybór aplikacji, które możemy pobrać na swoje smartfony przyprawia o zawrót głowy. Cały czas pojawiają się nowe, których funkcjonalność wzbudza rosnące zainteresowanie wśród użytkowników urządzeń mobilnych. Poniżej znajduje się zestawienie wszystkich tych, które wpływają na lepsze zarządzanie czasem i planowanymi działaniami w wielu aspektach. Sprawdzą się w każdej dziedzinie życia – pracy, szkole, w podróży.

Ranking najlepszych aplikacji na telefon

Przegląd najlepszych aplikacji

Listę przydatnych aplikacji na telefon otwiera TickTick, która jest ulepszoną wersją standardowych planerów mobilnych. Nie tylko integruje się z kalendarzem, ale również ustala priorytety poszczególnych zaplanowanych zadań, które możemy dodawać przez maila. Dostępne są wersje na Androida i iOS-a, jednak z większości opcji można korzystać po uprzednim wykupieniu rozszerzonej wersji. Może to nieco zniechęcić do regularnego korzystania. Druga propozycja jest przeznaczona głównie dla miłośników podróży w najdalsze zakątki świata. Chodzi o aplikacje na telefon o nazwie Mapify, instalacja wiąże się z wieloma korzyściami. Użytkownik może dokumentować wszystkie swoje podróże, oznaczać lokalizacje i pomóc w planowaniu kolejnych wyjazdów – w pojedynkę lub z bliską osobą. Czas na aplikacje na telefon dla znawców sztuki, którzy lubią pozyskiwać nowe informacje na temat cen konkretnych obrazów, ich pochodzenia, a nawet ustawić ich fragment jako tapetę w swoim smartfonie. Wystarczające jest zrobienie zdjęcia, by od razu stać się bogatszym o najważniejsze informacje na temat wybranego dzieła sztuki.

Aplikacje na telefon – co warto zainstalować?

Czy ktokolwiek może wyobrazić sobie korzystanie z telefonu bez ulubionych utworów? Przecież to przy najlepszej muzyce można odpocząć, złapać oddech, nabrać sił na resztę dnia, wyciszyć emocje, przemyśleć różne sprawy. Aplikacja na telefon Shazam to rozwiązanie dedykowane dla osób, które słuchając radia wyłapują utwór, który skrada ich serce. Jednak nie znając tytułu trudno ją odnaleźć. Ten problem znika dzięki wspomnianej aplikacji. Telefon, w którym jest zainstalowana wystarczy przyłożyć do radia, w którym słyszymy poszukiwaną piosenkę. W efekcie otrzymujemy tytuł oraz wykonawcę – wszystko czego potrzebujemy do zgrania utworu na urządzenie mobilne i słuchania do momentu, gdy się znudzi. Listonic to kolejna aplikacja, którą warto zainstalować na swoim telefonie z systemem Anroid lub iOS. Pomoże w sprawunkach, podczas których czasami zapominamy o zakupie części niezbędnych produktów. Listę zakupów można stworzyć głosowo, w drodze na spotkanie, zajęcia, czy do pracy. Działanie aplikacji jest proste i przejrzyste, a zgromadzone notatki można wysłać do innej osoby, której zadaniem jest zrobienie zakupów. Bardzo przydatną aplikacją na telefon jest również Waze, docenią ją głównie kierowcy, którzy wiedzą czym są korki w sytuacji, gdy spieszymy się na drugi koniec miasta. Aplikacja nie tylko wskaże alternatywną drogę do punktu docelowego, ale w przypadku dalszych podróży pokieruje na stacje z najlepszymi warunkami cenowymi.