W co ubrać się na szkolenie?

Szkolenia bardzo często kojarzą się nam z formalnymi spotkaniami, na których tylko i wyłącznie jest przekazywana wiedza. Prawda jest jednak często zupełnie inna. Szkoleniowcy za wszelką cenę chcą doprowadzić do tego, aby kursanci czuli się jak najbardziej komfortowo. W ramach szkoleń oferują często ciekawe atrakcje oraz nie nakładają obowiązku ubieranie formalnego ubrania. W co jednak należy się ubrać?

Rodzaj szkolenia

Bardzo dużo zależy od tego, na jakie szkolenie się udajemy. Jeżeli jest to szkolenie z dziedzin finansów lub nieruchomości, warto ubrać się elegancko. Często możemy spotkać tam potencjalnych partnerów biznesowych, a wiadome jest, że nie wypada rozmawiać o sporych pieniądzach w luźnych strojach. Dlatego lepiej na takie spotkania włożyć garnitur niż zwykłe spodnie jeansowe. Z drugiej strony szkolenia z branży IT charakteryzują się zazwyczaj sporą dowolnością w doborze stroju.

W co ubrać się na szkolenie?

Czas trwania szkolenia

Nie bez znaczenia jest również czas trwania szkolenia. Jeżeli trwa ono cały dzień, ciężko będzie wytrzymać w garniturze w dodatku, kiedy nie jest włączona klimatyzacja w sali szkoleniowej. Z drugiej strony, jeśli czas szkolenia jest znacznie bardziej ograniczony czasowo, ubranie garnituru lub innego eleganckiego stroju może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Miejsca szkolenia

Kluczową rzeczą jest również miejsce szkolenia. Jeżeli ma ono miejsce w zwykłej sali szkoleniowej, która jest wynajęta, jak najbardziej można rozważyć luźny ubiór. Niekiedy zdarza się jednak, że szkolenia lub konferencje odbywają się w eleganckich salach kongresowych. Przebywanie w takich miejscach już automatycznie narzuca nam strój, jaki powinniśmy założyć. Nie ma znaczenia tematyka, która będzie poruszana na spotkaniu.

Ubiór na szkolenia może powiedzieć bardzo dużo o uczestniku. Jeżeli ubiera się on elegancko to znak, że jest gotowy na zdobycie nowej wiedzy, ale również na poznanie nowych osób. Z drugiej strony, osoby przychodzące na szkolenia w luźnych ubraniach są uważani za ludzi sympatyczniejszych oraz bardziej otwartych. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jakim celem przychodzimy na wykłady.