Angielski przydatny w pracy
W obecnych czasach, nie tylko wykształcenie kierunkowe, ale również znajomość języka angielskiego, jest w większości zawodów i branż, wręcz niezbędna. Na etapie rekrutacji na nowe stanowiska, bardzo często weryfikacji poddana jest nie tylko wiedza zawodowa, ale także poziomy znajomości języka obcego. Jednak można odetchnąć z ulgą, bowiem nie każde stanowisko, będzie wymuszało na pracownikach znajomości języka obcego, w takim samym stopniu. Jak zatem interpretować zagadnienie – angielski, a praca? Mówiąc krótko - im lepszy angielski, tym większa jest szansa na lepszą pracę.
Kiedy się przydaje język angielski?
Na stanowiskach kierowniczych, zwłaszcza w dużych korporacjach i międzynarodowych firmach, znajomość języka angielskiego jest jednym z najważniejszych kryteriów, jednak u pracowników niższego szczebla może okazać się, że wystarczająca jest znajomość języka obcego, na poziomie komunikatywnym.
Język angielski, jest najbardziej popularnym językiem obcym, wykorzystywanym w niemal każdej branży, dlatego też poziom znajomości tego języka wielokrotnie decyduje o tym, czyje CV będzie brane pod uwagę w trakcie rekrutacji na nowe stanowisko. Warto również zaznaczyć, iż nie tylko na stanowiskach kierowniczych, znajomość języka może mieć kluczowe znaczenie. Również programiści i informatycy, stale bazują w swojej pracy, w ramach komunikatów i instrukcji sporządzonych właśnie w języku angielskim. O ile instrukcje obsługi mogą być przygotowane w wielu językach, to dziedzina związana z programowaniem już nie. Programiści odczytują polecenia poszczególnych programów, lub też porozumiewają się ze sobą, najczęściej właśnie w języku angielskim.
Duże znaczenie jeżyka angielskiego
Język angielski jest bardzo znaczący na rynku pracy, niezależnie od tego, czy kandydat aplikuje na stanowisko kierownicze dużej europejskiej korporacji, czy też próbuje dostać się do pracy w recepcji hotelu, lub w restauracji, jako kelner. W każdym z tych miejsc, znajomość języka, może zdecydować o przyjęciu do pracy, dlatego też, warto przedstawić potencjalnemu pracodawcy, różnego rodzaju certyfikaty językowe, potwierdzające naszą znajomość danego poziomu języka.