Jakie szkolenia i kursy wybrać, aby szybko znaleźć pracę?

Znalezienie w dzisiejszych czasach dobrze płatnej oraz odpowiadającej naszym aspiracjom pracy nie jest łatwym zadaniem. Pracodawcy mają coraz większe wymagania, którym ciężko sprostać nawet osobom o dużym doświadczeniu zawodowym. Ukończenie kursów, szkoleń oraz zdobycie pożądanych uprawnień może jednak znacznie ułatwić znalezienie wymarzonej posady. Ich posiadanie może także pomóc w awansie oraz uzyskaniu lepiej płatnej posady dla osób, które już pracują.

Jakie kwalifikacje najbardziej liczą się dziś na rynku pracy?

Osoby, które poszukują nowej posady i regularnie przeglądają ogłoszenia o pracę z pewnością wiedzą, jakie kwalifikacje są szczególnie cenione przez pracodawców. Szczególnie poszukiwane są dziś osoby posiadające uprawnienia do sterowania koparkami oraz innymi specjalistycznymi urządzeniami budowlanymi i produkcyjnymi. Na brak pracy zwykle nie narzekają także ludzie posiadający uprawnienia do sterowania wózkami widłowymi oraz energetyczne.

Jakie szkolenia i kursy wybrać, aby szybko znaleźć pracę?

Osoby poszukujące zatrudnienia w takich sektorach powinny więc zainwestować w siebie oraz swoje kwalifikacje. W ich uzyskaniu pomagają specjalistyczne kursy i szkolenia, które dają możliwość uzyskania pożądanych na rynku pracy kompetencji oraz szybszego znalezienia dobrze płatnej posady.

Kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe

Wzięcie udziału w kursach oraz szkoleniach pozwala na uzyskanie potrzebnych kwalifikacji w krótkim czasie. Długość ich trwania wynosi zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin, co oznacza, że uprawnienia możemy zdobyć już w ciągu kilku dni lub tygodni. Same kursy mogą odbywać się także w formule weekendowej, co pozwala na udział w nich także osobom, które w ciągu tygodnia pracują.

Szkolenia wyglądają następująco: równocześnie ze zdobywaniem wiedzy teoretycznej prowadzone są zajęcia praktyczne, co pozwala lepiej utrwalić zdobyte informacje oraz nauczyć się ich wykorzystywania w praktyce. Cena kursów oraz szkoleń waha się od 400 do kilku tysięcy złotych i jest zależna od długości konkretnego szkolenia, jego tematyki oraz stopnia zaawansowania.

W ile kursów zainwestować?

Wiele osób kusi możliwość uzyskania lepszych zarobków, podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych oraz awansu, co umożliwiają im szkolenia. Nie warto jednak decydować się na kilka kursów jednocześnie, gdyż uniemożliwia to skupienie się na konkretnej tematyce oraz może utrudnić naukę.

Na kilka szkoleń warto postawić w sytuacji, kiedy ich tematyka nakłada się na siebie. Ma to miejsce np. w przypadku szkoleń z zakresu prowadzenia wózków widłowych. Możemy je z powodzeniem połączyć np. z kursami dającymi uprawnienia do prowadzenia koparek, gdyż są to szkolenia zbliżone do siebie tematycznie. W pozostałych sytuacjach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skoncentrowanie się na jednym szkoleniu i dopiero po jego ukończeniu zainwestowanie w kolejne.

Kursy, w które szczególnie warto dziś inwestować

Osoby, które rozważają uczestnictwo w szkoleniach podnoszących kwalifikacje zawodowe zastanawiają się, w jakie konkretnie kursy zainwestować. Odpowiedź jest prosta: powinniśmy wybrać te, których ukończenie pozwoli nam znaleźć szybko pracę. Należą do nich m. in. magazynier-operator wózka widłowego, operator koparki i koparko-ładowarki oraz szkolenia dające uprawnienia energetyczne.

Osoby, które zdecydują się na kurs operatora wózka jezdniowego muszą ukończyć 13-godzinne szkolenie teoretyczne i praktyczne. Koszt udziału w takim kursie to ok. 500 zł, z kolei wynagrodzenie na takim stanowisku wynosi ok. 2700 zł. Nieco dłużej trwa kurs na operatora koparek-ładowarek – aby go ukończyć potrzeba poświęcić 134 godziny na naukę, a sam koszt kursu wynosi ok. 1400 zł. Średnia miesięczna pensja na takim stanowisku to ok. 2800 zł. Za kurs dający uprawnienia energetyczne trzeba z kolei zapłacić ok. 400 zł i poświęcić zaledwie kilka godzin na naukę. Po jego ukończeniu uczestnicy mogą liczyć na pensję w wysokości ok. 3400 zł miesięcznie.

Udział w kursach oraz szkoleniach zawodowych to doskonała możliwość nie tylko na podniesienie swoich zarobków i statusu materialnego, ale także na znalezienie lepszej posady. Warto więc poważnie rozważyć możliwość uczestnictwa w nich, aby zapewnić sobie stabilną pozycję zawodową oraz zwiększyć szanse na znalezienie dobrej pracy.