Dodatkowe usługi w hotelach

Właściwie wszystkie hotele obecnie starają się walczyć o klientów i ta oferta jest tam rzeczywiście na coraz lepszym poziomie. Pojawiają się różnorakie usługi, które mają umilać nam pobyt. Można mieć dostęp do sal konferencyjnych, pojawiają się usługi prania, prasowania, budzenia, hotele sprzedają bilety na wydarzenia kulturalne. Oferowana jest nam również sauna.

Barek

W barku goście mają dostępne różnorakie przekąski, po które mają okazję sięgnąć w pokoju. Taka oferta jest jednak dodatkowo płatna i należy o tej kwestii pamiętać. Rozliczenie następuje przy wyjeździe, w pokoju powinien znajdować się cennik.

Kawa i herbata

Hotele walczący obecnie o klientów proponują praktycznie wszystkie darmową kawę i herbatę dla gości, co jak się wydaje jest dobrą opcja. Każdy może kiedy tylko ma ochotę przygotowywać sobie samodzielnie kawę za pomocą dostępnego dla gości ekspresu, który znajduje się w hotelu.

W całym hotelu

Goście hotelowi nie spędzają czasu wyłącznie w hotelach, dlatego nie ma się co dziwić, że mamy także różnorakie udogodnienia poza pokojami. Między innymi różne usługi, które są dla nas dostępne. Wśród nich sale bankietowe, SPA, sauna, sale konferencyjne, korty tenisowe i inne propozycje poprawiające wypoczynek.

Sieć

Oczywiście w hotelu musi być dostęp do sieci, najlepiej szerokopasmowego. Obecnie praktycznie każdy hotel tą łączność z siecią gwarantuje. Jednocześnie najlepsza opcja, oceniana pozytywnie przez gości hotelowych to możliwość korzystania z sieci bezprzewodowej, co wydaje się być najwygodniejsze.

Wyżywienie w hotelu

AI (All Inclusive)

Opcja, w ramach której liczyć można na wyżywienie, przekąski I napoje. Ograniczenie pojawia się tylko, gdy chodzi o napoje alkoholowe, z jakich możemy korzystać.

UAl

Poza pełnym wyżywieniem możemy oczekiwać bogatej oferty napojów alkoholowych, w takim pakiecie pojawiają się również usługi dodatkowe jak SPA czy masaże.

OV

Pakiet, pozbawiony wyżywienia przeznaczony dla tych osób, które czas spędzają nie w hotelu, ale wolą wybierać się na zwiedzanie.

Dodatkowe usługi w hotelach

BB

Możliwosć uzyskania śniadania w hotelu.

HB

Poza śniadaniem dostajemy również obiadokolację.

FB

Jeśli ktoś wychodzi z hotelu tylko na kilka godzin może wybrać właśnie ten pakiet, w ramach którego dostaniemy śniadanie obiad i kolację.

SC

Tutaj nie ma wyżywienia dla gości, hotel przygotowuje jednak aneks kuchenny i każdy ma możliwość samodzielnie przygotowywać posiłki.

PP

Posiłki przygotowywane dla grupy wycieczkowej, które realizuje plan przygotowany na turystyczny wypad.

ZPR

Pakiet, gdzie goście mają możliwość dostać wyżywienie przygotowane przez hotel pod kątem danego wydarzenia.